PFDK, Cezaları Açıkladı!

PFDK, Fenerbahçe- Trabzonspor maçından sonra yaşanan olaylar ve açıklamalar için cezaları açıkladı.

Yapılan açıklamada, Fenerbahçe Kulübü'ne, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle, bu eylemin aynı sezon içinde ikinci kez gerçekleştirilmesinden dolayı 80 bin lira, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle de 40 bin lira olmak üzere, toplam 120 bin lira para cezası uygulandığı kaydedildi.

Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü'nün, resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı ve Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın ise yine kulüp resmi internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunulmasından dolayı PFDK'ya sevk edilmesiyle ilgili ceza tayinine yer olmadığına karar verildiği belirtildi.

Fenerbahçe-Trabzonspor maçı sonrası sarı-lacivertli taraftarlarla gerginlik yaşayan İbrahim Hacıosmanoğlu, PFDK'dan 30 gün hak mahrumiyeti cezası aldı. Hacıosmanoğlu'na, kulüp internet sitesinde sportmenliğe aykırı açıklamada bulunduğu gerekçesiyle 30 gün hak mahrumiyeti ve 22 bin lira para cezası verildiği ifade edildi. Ayrıca, 
Trabzonspor Kulübü'ne de Fenerbahçe maçında emniyet ve güvenlik tedbirlerine uyulmamasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle 10 bin lira para cezası uygulandı.

 

Etiketler: , ,

Yazar Hakkında

Haberin ve bilginin kaynağı http://defoluhaber.blogspot.com/ Adsense Templates

0 yorum

Cevap yaz